"Jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą - twoim Psem.
Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie twój - wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca.
Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie."
- M. Siegal

Jak nauczyć psa sztuczki "Slalom między nogami"


Hej! Na początku chciałabym Wam przypomnieć o konkursie. Jeśli jeszcze nie wysłaliście pracy, a zamierzacie, zostało Wam na to tylko pięć dni!
Dzisiaj drugi z serii filmik dla tych, którzy chcieliby nauczyć swojego psiaka jego pierwszej, czy też kolejnej, sztuczki. Myślę, że część z Was ma ją już za sobą, bo jest ciekawa i naprawdę łatwa do nauczenia. Nie wiem właściwie, dlaczego my wzięłyśmy się za nią tak późno!
Nie sądzę, żeby psiaki miały problem z nauką slalomu, przynajmniej przodem. Duże rasy mogą być większym wyzwaniem dla swoich przewodników, bo trzeba się trochę pogimnastykować i dobrze trzymać równowagę! Jeśli tylko macie czas i chęci, i wiecie, co najbardziej motywuje psa, ta sztuczka to naprawdę świetna sprawa!


Jeśli na filmiku nie znaleźliście odpowiedzi na swoje wątpliwości albo jeśli macie jakiś problem, piszcie śmiało! Spróbujemy Wam pomóc! 

7 komentarzy :

 1. Milka już od dawna potrafi slalom między nogami, a nauka była bardzo prosta. Dobrze wytłumaczyłaś wszystko w filmiku ;]

  Pozdrawiamy, A&M.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję! :) No u nas właśnie też nauka poszła raczej gładko, dlatego aż się za głowę chwyciłam, że tyle czasu próbowałyśmy z jakimiś trudnymi sztuczkami, a pod nosem miałyśmy taką stosunkowo prostą i ciekawą! :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 2. Ja już wysłałam zdjęcie do konkursu :)
  Nam niestety slalom nie wyszedł, bo Majlo nie chce przejść pod nogą, nawet jak naprowadzam go smaczkiem. Kładzie się i czeka. Nie wiem co dalej z tym zrobić, wiesz jak temu zaradzić? Filmik świetny <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widziałam, widziałam, cieszymy się, a zdjęcie oczywiście piękne! :)
   A jest jakaś zabawa, w którą Majlo lubi się bawić? Lubi się na przykład przeciągać? To by było chyba najlepsze, bo jeśli ma jakieś opory przed przechodzeniem pod nogą albo jest po prostu tak grzeczny i cierpliwy, to zabawka na pewno by go ożywiła i zmotywowała! :)
   Albo może spróbujcie z jakimś mocniejszym smaczkiem? Bo jak już przejdzie między nogami, to potem będzie z górki! :)
   Ewentualnie moglibyście zacząć naukę od sztuczki "Akuku", czy jak ją kto nazywa... Chodzi mi o tą, w której psiak od tyłu wchodzi właścicielowi między nogi i tam się na moment zatrzymuje, przy czym najlepiej, jakby patrzył na przewodnika. Jeśli nie bardzo chce załapać, że czasem powinien też przejść pod człowiekiem, to może łatwiej dla niego byłoby zacząć od tego? :)
   Piszcie, czy się Wam udało, a my trzymamy kciuki! :)
   Pozdrawiamy!

   Usuń
 3. Nela umie już tą sztuczkę, ale filmik pewnie się przyda innym osobom :) Niedługo wyślę zdjęcie na konkurs! :D Dobrze, że przypomniałaś. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny filmik!
  Może popróbujemy, chociaż nie widzę tego dość dobrze, ale dobra motywacja pomoże na pewno!
  Pozdrawiamy,
  D&T
  PS. Poszedł mail z pracami do obu kategorii, mam nadzieję, że się nie spóźniłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. My slalom umiemy, to jedna z ulubionych sztuczek Rocky'ego! :D
  Super filmik!

  Pozdrawiamy i zapraszamy do nas!
  http://z-zycia-owczarka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń